Nejlepší filtrační konvice

V reakci na rostoucí znečištění vody se v domácnostech stále častěji používají filtrační konvice na vodu. Ty nejenže zlepšují chuť vody, ale jsou také mnohem praktičtější, cenově výhodnější a ekologičtější než nákup minerální vody. Pokud vám tedy záleží na kvalitě vody, kterou vy a vaše rodina pijete, jste na správném místě.

Jaký je nejlepší filtrační konvice na vodu?

Pokud stále nejste rozhodnuti, který filtrační konvice na vodu je pro vaši domácnost ideální, zde je šest nejoblíbenějších možností. Dozvíte se o jejich klíčových vlastnostech, výhodách a některých nejčastějších návrzích použití. Výsledkem bude, že v závěru tohoto článku budou vaše otázky zodpovězeny a vy budete připraveni zakoupit filtrační konvice na vodu, který nejlépe splňuje vaše požadavky.

Brita Marella Cool
 • Má celkový objem 2,4 litru.
 • Díky filtrační patroně MAXTRA+ MicroFlow Technology snižuje obsah vápníku a chlóru a zajišťuje skvělou chuť.
 • Karafa (bez víčka) je vhodná pro mytí v myčce nádobí.
 • Je vybavena indikací víka, která se po 4 týdnech rozsvítí a připomene vám, že je třeba vyměnit filtr.

Aquaphor Provance
 • Má celkový objem 4,2 litru.
 • Jedinečná mechanická indikace upozorňuje na to, že je čas vyměnit filtrační kazetu.
 • Kromě filtrační patrony lze všechny součásti mýt v myčce nádobí při maximální teplotě 40 °C.
 • K dispozici jsou následující druhy náplní: Aquaphor A5, Aquaphor B100-5 a Aquaphor B100-6.

Brita Elemaris Meter XL
 • Má objem 3,5 litru.
 • Má inteligentní elektronickou indikaci výměny filtru. Měří počet přefiltrovaných litrů, tvrdost vody a dobu používání.
 • Vhodný pro mytí v myčce nádobí.
 • Přefiltruje až 100 litrů tvrdé vody v místě s tvrdou vodou. Životnost jednoho filtru je přibližně jeden měsíc.

BWT Vida
 • Celkový objem je 2,6 litru.
 • Pomocí unikátní technologie mineralizuje vodu hořčíkem.
 • Vhodné do myčky nádobí (kromě víka s indikátorem).
 • Filtry BWT Gourmet Mg2+ a BWT MAXXO Uni jsou kompatibilní.

Brita Maxtra Style Plus
 • Její kapacita je 2,4 litru.
 • Má LED indikaci stavu filtru.
 • Lze ji bezpečně vložit do myčky nádobí (kromě LED indikátoru a vodního filtru).
 • Kompatibilní s filtry MAXTRA+.

Laica MikroPLASTIK-STOP
 • Má celkovou kapacitu 3 litry.
 • Je vybavena indikátorem životnosti filtru.
 • Filtrace je dokončena rychle (pouze 5 minut).
 • Filtr snižuje tvrdost vody a zároveň zachovává minerální soli v těle.

Výhody používání filtrační konvice

Pitná voda je nevyhnutelnou součástí zdravého života. Není však žádným tajemstvím, že v některých městech nemá voda z kohoutku vždy tu nejlepší kvalitu. Nejenže má příšernou chuť, ale obsahuje i další látky, které by při časté konzumaci mohly způsobit onemocnění. Běžně se v ní vyskytují kovy jako hliník a chrom a chemické látky jako chlor a vápno.

Pokud to tedy s kvalitou vody, kterou chcete pít, myslíte vážně, kolik lahví vody byste si měli koupit? Pravděpodobně vás napadne velké číslo. Navíc to znamená nejen značný finanční výdaj, ale také nekonečné množství odpadu, které si náš svět nezaslouží.

Filtrační konvice na vodu jsou naopak skvělou volbou. Především jsou cenově výhodné. Navíc na rozdíl od pevných filtrů nevyžadují časově náročnou montáž. V neposlední řadě zabráníte plýtvání plastem, které je spojeno s používáním balené vody.

Co hledat u konvice na čištění vody

V první řadě je třeba stanovit předpoklad: voda z vodovodu je pitná, není znečištěná (kromě výjimečných případů) a nevyžaduje filtraci. Rozhodnutí používat filtrační konvice, známý také jako džbán na filtrovanou vodu nebo džbán s filtrem, je pouze za účelem zlepšení chuti vody.

Filtrace odstraní prvky, které vytvářejí nepříjemný zápach a příšernou chuť, a také sníží tvrdost vody a učiní ji neutrální.

Dalším bodem, který je třeba zdůraznit, je, že filtry na vodu nejsou zdraví škodlivé, zejména novější typy, které splňují pravidla ministerstva zdravotnictví. Přísnější omezení a větší pozornost zajišťují bezpečnost a kvalitu výrobků. Pokud vám tedy nevyhovuje chuť vody ve vaší domácnosti, neváhejte investovat do konvice na filtrovanou vodu a mějte naprostý klid.

Pojďme se podívat na vlastnosti, které by měla mít slušná filtrační konvice na vodu:

Filtr: Nejvýznamnější vlastností filtrace je její účinnost. Vápník, chlor, dusičnany a další kontaminanty, které jsou pro naše tělo škodlivé, musí být vhodnou filtrační konvicí na vodu odstraněny. Obvykle jsou vybaveny uhlíkovým filtrem, který je třeba pravidelně měnit. Nejmodernější modely mají indikaci, která vás informuje o tom, kdy je čas na jeho výměnu.

Praktičnost: ergonomická rukojeť, konstrukce a velikost vhodná do chladničky, protiskluzová základna a snadno otevíratelné víko jsou jen některé z vlastností, které zpříjemňují používání konvice na filtrovanou vodu. Některé verze se vyznačují esteticky krásným vzhledem, který je ideální pro nejvybranější hostiny, a navíc jsou praktické a užitkové.

Kapacita: Při analýze nejlepší konvice na filtrovanou vodu mějte na paměti, že celková kapacita neodpovídá skutečné kapacitě, protože část konvice zabírá vodní filtr. Ve skutečnosti dvoulitrová konvice pojme 1,5 litru vody.

Trvanlivost a údržba

Jak již bylo uvedeno, pro správnou funkci konvice na filtrovanou vodu je nezbytné pravidelně vyměňovat filtr. V závislosti na modelu a tvrdosti vody se tato doba může lišit. Filtr by měl v průměru vydržet přibližně 4 týdny (nebo 40 litrů vody), ačkoli tato doba se může zkrátit, pokud jej používáte často. Některé modely obsahují mnoho náhradních filtrů v krabici konvice, což je pohodlnější.

Po určité době používání se doporučuje konvici rozebrat a jednotlivé součásti umýt, aby se odstranily veškeré zbytky a inkrustace. Mnoho typů je také možné mýt v myčce nádobí, což vše ještě více usnadňuje.

Filtrační konvice na vodu: Často kladené otázky

K čemu slouží filtrační konvice na vodu?

Téměř všechny verze fungují stejně: voda prochází filtrem uvnitř konvice, který zachycuje nežádoucí látky a odtéká na dno nádoby.

Jak dlouho vydrží filtrační patrony mé konvice?

Kazety obvykle vydrží 30 až 120 dní, přesná doba je obvykle uvedena v návodu k použití. Doporučujeme vyměnit kartuši, jakmile dosáhne konce své životnosti, abyste zajistili vysokou kvalitu vody, kterou pijete.

Jsou filtrační patrony nebezpečné pro vaše zdraví?

Filtrační konvice na vodu jsou bezpečné, ale musí se používat v souladu s doporučeními výrobce. Kromě toho by se přefiltrovaná voda měla používat ještě týž den, konvice by se neměla nechávat delší dobu nepoužívaná a vyžaduje pravidelné čištění.

Kam mám umístit filtrační patronu konvice?

Chcete-li spojit vnitřní součásti nové patrony, protřepejte ji po dobu 10 sekund. Namočte ji na 20 minut do studené vody a pravidelně míchejte, abyste odstranili případné vzduchové bubliny. Vložte ji do konvice, připravte tři náplně vody a poté ji vyhoďte. Tuto vodu můžete použít k zalévání rostlin.

Jaký je nejlepší způsob čištění filtrační konvice?

Vzhledem k tomu, že konvici lze bez problémů mýt v myčce nádobí, je údržba a čištění tohoto zboží neuvěřitelně snadné. Pokud víko obsahuje elektronickou indikaci, je nezbytné ji odstranit, protože při ponoření do vody může dojít ke zničení indikačního mechanismu. V takovém případě můžete elektronický indikátor vyčistit pomocí hadříku navlhčeného vodou a mýdlem. Filtr naopak není omyvatelný; neměli byste jej vkládat do myčky nádobí ani na něj používat mýdlo.

Je možné kazetu recyklovat?

Několik výrobců poskytuje pro své kazety recyklační programy. V důsledku toho je nejlepší zkontrolovat webové stránky výrobce a zjistit, zda je možné kazety vaší filtrační konvice recyklovat.

Proč bychom měli filtr pravidelně měnit?

Filtry konvic mají použitelnou životnost, která se liší v závislosti na tom, jak často se používají. Když této hranice dosáhnou, vnitřní vlákno ztrácí schopnost zadržovat nežádoucí usazeniny.

Proč má voda z mé filtrační konvice tak špatnou chuť?

Pravděpodobně je čas vyměnit kartuši ve vaší konvici, protože tyto položky po uplynutí své životnosti ztrácejí účinnost.

Co je zdrojem černých zbytků na dně filtrační kazety?

Černý zbytek tvoří částice aktivního uhlí z filtrační kazety. Nejsou jedovaté, ale jsou nevábné. Aby se tyto zbytky netvořily, dbejte na správnou instalaci filtru.

Proč mi voda z kohoutku neteče nebo přes filtr jen trochu protéká?

Je možné, že jste nepoužili správnou kartuši pro svoji konvici nebo jste ji úplně nevložili. Zkuste to znovu mírným přitlačením filtru dolů.

Jak mám ve svojí filtrační konvici udržovat vodu?

Pokud je to možné, uchovávejte ji v chladničce. Filtrační konvice, které nabízíme v tomto článku, mají aerodynamický tvar, který se dobře přizpůsobí dveřím chladničky. Kromě toho by konvice neměla být vystavena přímému slunečnímu záření a měla by být vypita do 24 hodin od filtrace.

   Filtry Voda
   Logo